Client

ITP company

Location

New York, USA

Deliverables

Machanical Contruction

Year

2018

Simplicity is key

Some need to protect very valuable information. All these factors should be taken into account. A risk-aware Windows user can probably survive without any anti-virus software at all. I ran Windows XP for a year to try to prove it. Less knowledgeable users can get their PCs infected no matter how much protection you give them. Software can’t protect people from themselves.

Worldwide recognition, decades of experience & international presence. Banyan Tree is known for its ambitious projects that have achieved worldwide fame. Dubai based developer Sweid & Sweid has partnered with Banyan Tree to deliver the Middle East’s first Banyan Tree Residences in the Middle East, a first-of-its-kind 244-residence tower located in Dubai.

Other Projects

FRR Ölçümü

Contruction / 2017 / Brasilia

More details

Isıtmalı Magazin

Engineering / 2017 / Washington

More details

Otomatik Kesme Ünitesi

Engineering / 2018 / Washington

More details

Driven By Values, Delivering On A Vision.

Eriyik akış indisi (melt Flow index) testleri için güvenilir ve ekonomik bir çözüm sunmaktadır. Modüler yapısı ile satın aldıktan yıllar sonra dahi geliştirilebilir. Geniş aksesuar seçenekleri ve üstün Alman kalitesi ile kullanıcı ihtiyaçlarını mükemmel şekilde karşılar.

Modeller ve Avantajlar

Detaylı bilgi için

Cihazlar hakkında daha detaylı bilgi ya da teklif için link’teki web sitemizi ziyaret edebilir, e-posta gönderebilir ya da telefon ile irtibata geçebilirsiniz.

"this is rheology", made in Germany